הבחירות המקומיות בנשר – הגזרה בוערת

הבחירות בנשר - הגזרה בוערת

מזה כחודש שמישהו דואג להציף את העיר נשר במאות פלאיירים ופוסטים שמציגים את המועמד לראשות העיר רועי לוי בפוזיציות אשר יש שיאמרו שאינן הולמות את מעמדו כנציג ציבור. בתמונות ניתן לראות את לוי בצעירותו כאשר הוא מבלה עם חברים ומתחת לקולאז' התמונות מופיע הכיתוב "ככה אתם רוצים שראש העיר הבא שלכם ייראה?". באופן מפתיע התגובות ברחוב לפלאיירים היו מעורבות, שכן נראה שדווקא קהל המצביעים הצעיר של העיר לא נרתע מהם ואף גילה גישה חיובית כלפיהם והביע תמיכה בראש עיר צעיר ורענן. עם התגלותם של הפלאיירים לפני כחודש ע"י לוי ופעיליו ,עורבה משטרת ישראל בעניין ואף הוגשה תביעה מצדו של לוי לאחר שהמחלקים נתפסו בשעת מעשה ואף הסכימו לשתף פעולה עם המשטרה ולמסור את שמות המפיצים. בשבוע שעבר נתפסו שוב המחלקים "על חם" ובזמן מעשה כאשר חילקו את אותם פלאייר אסורים.  לוי והפעילים שראו את התופעה המכוערת מתרחשת בשנית, הזמינו שוב, את המשטרה וזאת חייבה אותם להשמיד מאות פלאייר שנועדות לחלוקה . תלונה נוספת הוגשה במשטרה ומצדם נמסר כי העניין בטיפול וכי אף הוקמה יחידה מיוחדת במשטרת ישראל אשר עוסקת בנושא הבחירות והחלה לחקור את המקרה וחושבת באחד מהמועדים האחרים בעיר.

עו"ד יריב רז – המתמחה בתחום הוצאת דיבה ורשויות מקומיות: "מדובר בבריונות לכל דבר, באנשים אשר מסתתרים מאחורי פלאיירים, בזהות בדויה או ללא זהות כלל. ישנן דרכים לבצע תעמולת בחירות נאותה, אולם במקרה זה ישנה פגיעה בדמוקרטיה, כיוון שכל אדם יכול לטעון למה שהוא רוצה ובכל דרך, ללא סייגים. השימוש בתמונותיו של לוי, שהינן קניין רוחני שלו, בוצעו למטרת רווח, פוליטי במקרה זה, ועל כן מדובר בפעולה העוברת על חוקים הן שקשורים בחוקי הבחירות והן בחוקים אזרחיים לכל דבר. בריונות הינה תופעה נפסדת, אשר מאחוריה עומדים בד"כ אנשים שכל רצונם הוא לפגוע ולהשמיץ מבלי לגלות את פרצופם האמיתי. מדינת ישראל נלחמת בתופעה זו בשנים האחרונות ביתר שאת וגם כאן עליה לפעול כך."

עו"ד אדיר צבי, אשר מתמחה גם הוא בלשון הרע ורשויות מקומיות הוסיף: "מדובר בתופעה מכוערת המוכרת בשמה כ"חלוקת פלאייר שחור", המבוצעת באופן אנונימי, בניגוד לדין, ויש להוקיעה ולעקרה מהשורש. פלייר זה נועד לפגוע בסיכוייו של מועמד להיבחר בבחירות דמוקרטיות תוך כדי נקיטת שיטות המנוגדות לחוק. פעולה שכזו, מנוגדת לדין כאמור, ומהווה הפרה בוטה של הוראות חוק הבחירות . על פי הוראות סעיף 10 לחוק דרכי תעמולה, חל איסור מוחלט לקיים תעמולת בחירות, באמצעות הפצת מודעה מודפסת כדוגמא לזו, אלא אם אותה מודעה, מציינת במפורש את שמו ומענו של מדפיס המודעה, ושל האדם האחראי להזמנתה. בנוסף, ככל שיוזם המודעה פועל מטעם סיעה מסוימת או מועמד מסוים, עליו לציין זאת בגוף המודעה, בצירוף שם הסיעה ו/או המועמד מטעמם הוא פועל ו/או האות הכינוי של הסיעה ו/או המועמדים בהתאמה. מדובר בהפרה בוטה של החוק, אשר דינה מאסר של עד שישה חודשים או קנס המגיע לעשרות אלפי שקלים. אני תקווה כי רשויות החוק, יחלו לפעול בנושא זה במהירות וביעילות הנדרשת, במטרה להסיר התופעה המכוערת, המרימה את ראשה בישראל, פעם אחר פעם, רק טיפול מהיר וביד קשה, מצד משטרת ישראל, תפסיק תופעה נפסדת זו, של גורמים המנסים לזרוע פחד ולהטיל רפש על מתמודדים ראויים ביותר, אגב פגיעה קשה בעקרונות הדמוקרטיה עליה מבוססת כל שיטת הבחירות."

תגובות רועי לוי: "לצערי, ככל הנראה , אחד המועדים ניסה בדרכים של פחד ובריונות להשפיע על תושבי נשר.  התופעה הזאת מזכירה לנו על מה הבחירות הקרובות- הגיע הזמן לצאת לדרך חדשה, נקייה מבריונים ופושעים, הגיע הזמן להחזיר לתושבים את הגאווה בעיר ואת איכות החיים הגבוה. אני מאמין במשטרת ישראל ויודע שהיא תטפל ביד קשה בעבריינים ולתושבי נשר אני מבטיח לצאת לדרך חדשה מיד לאחר הבחירות"

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest